Baner - Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
bip


Strona Główna  >>  Działania


KIEROWCA Z PROMILAMI TWORZYŁ ZAŁOGĘ AUTOBUSU

KIEROWCA Z PROMILAMI TWORZYŁ ZAŁOGĘ AUTOBUSU
W czwartek 6 lipca, na drodze krajowej  nr 30 w okolicach miejscowości Jelenia Góra w trakcie rutynowych czynności inspektorzy z jeleniogórskiego oddziału Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego, zatrzymali do kontroli autobus jadący z Jeleniej Góry do Hajnówki. W trakcie kontroli inspektorzy wyczuli od drugiego kierowcy będącego w załodze woń alkoholu.

Inspektorzy ustalili, że drugi kierowca miał włożoną do tachografu wykresówkę na której rejestrował dyspozycyjności czyli gotowości do prowadzenia pojazdu.

KIEROWCA Z PROMILAMI TWORZYŁ ZAŁOGĘ AUTOBUSU
Badanie kierowcy alkosensorem wykazało obecność 0,16 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Inspektorzy powiadomili policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, którym przekazali kierowcę do dalszych czynności.

Na szczęście pasażerów autobusu wiózł kierowca, który był trzeźwy. Kierowca z promilami przyznał się, że poprzedniego wieczora pił alkohol.

KIEROWCA Z PROMILAMI TWORZYŁ ZAŁOGĘ AUTOBUSU
Powyższe pokazuje, że rutynowe kontrole Inspekcji Transportu Drogowego skutecznie eliminują kierowców, którzy pomimo spożywania alkoholu, prowadzą lub mają zamiar prowadzić autobus, którym wykonywane są wakacyjne przewozy osób.


2017-07-06

opublikowano przez:  Kaczmarz Mariusz
2017-07-06 15:55:39

INFORMACJE O MANDATACH Z FOTORADARÓW:

GŁÓWNY INSPEKTORAT TRANSPOTU DROGOWEGO
DELEGATURA POŁUDNIOWO-ZACHODNIA
UL. MIĘDZYLESKA 4
50-514 WROCŁAW
TEL. (22) 220 40 21

INTERESANCI PRZYJMOWANI
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH 9:00 - 14:00


Wojewódzki Inspektorat Transportu
Drogowego we Wrocławiu


ul. B. Krzywoustego 28
51-165 Wrocław

NIP:897-16-67-142
REGON: 932721175

e-mail: sekretariat@dolnyslask.witd.gov.pl
Dyżur Informacyjny

 

Urzędy Inspekcji Transportu Drogowego udzielają telefonicznej informacji m.in. z zakresu czasu pracy, zabezpieczania ładunków i zasad wykonywania przewozów w dni robocze, w godz. 9.00-15.00. 

Poniżej aktualna w dniu dziejszym lista dyżurujących Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego.

Zgłoś wniosek o kontrolę!

Internetowy formularz zgłoszeniowy umożliwia szybkie i proste przekazywanie zgłoszeń naruszeń przepisów ustawy o transporcie drogowym, wniosków o kontrolę techniczną autokaru lub busa, innych wniosków ointerwencje służb kontroli ITD.

Przejdź do formularza.... 

Jeśli jednak chcielibyście Państwo zgłosić formalny wniosek do WITD we Wrocławiu, prosimy o skorzystanie z Elektornicznej Skrzynki Podawczej lub przesłanie tradycyjnie, na piśmie, za pośrednictwem kancelarii Inspektoratu.Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Copyright @ Wszelkie prawa zastrzeżone
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu