Baner - Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
bip


Strona Główna  >>  Działania


MONSTER WRAK

MONSTER WRAK
W dniu 13 lipca 2017 roku inspektorzy z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego prowadzili kontrole z wykorzystaniem Mobilnej Linii Diagnostycznej.

MONSTER WRAK
Celem kontroli było sprawdzenie stanu technicznego pojazdów, ochrona zasad uczciwej konkurencji oraz poprawa bezpieczeństwa w transporcie drogowym pojazdów poruszających się po drogach Powiatu Lubańskiego.

MONSTER WRAK
Do kontroli inspektor wytypował „autolawetę” przewożącą pojazd terenowy. W trakcie sprawdzenia stanu technicznego pojazdu stwierdzono rażące usterki, w tym m.in.: wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawny układ hamulcowy zasadniczy i pomocniczy, uszkodzone zawieszenie pojazdu, uszkodzone oświetlenie pojazdu i skorodowaną ramę pojazdu.
MONSTER WRAK
W przeciągu kilku minut kontroli pod autem utworzyła się plama oleju średnicy około 10 cm.Pomiar masy pojazdu ujawnił również przekroczenie DMC pojazdu.
MONSTER WRAK

MONSTER WRAK
Pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy i usunięty na parking strzeżony wyznaczony przez Starostę Lubańskiego, a kierowcę, w związku ze stwierdzonymi naruszeniami, ukarano mandatami karnymi. Powyższa kontrola po raz kolejny potwierdza, że wykorzystanie MLD realnie zwiększa bezpieczeństwo na drogach i eliminuje z ruchu pojazdy, które w fatalnym stanie technicznym nie powinny poruszać się po naszych drogach.
MONSTER WRAK


2017-07-13

opublikowano przez:  Kaczmarz Mariusz
2017-07-13 14:10:48

INFORMACJE O MANDATACH Z FOTORADARÓW:

GŁÓWNY INSPEKTORAT TRANSPOTU DROGOWEGO
DELEGATURA POŁUDNIOWO-ZACHODNIA
UL. MIĘDZYLESKA 4
50-514 WROCŁAW
TEL. (22) 220 40 21

INTERESANCI PRZYJMOWANI
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH 9:00 - 14:00


Wojewódzki Inspektorat Transportu
Drogowego we Wrocławiu


ul. B. Krzywoustego 28
51-165 Wrocław

NIP:897-16-67-142
REGON: 932721175

e-mail: sekretariat@dolnyslask.witd.gov.pl
Dyżur Informacyjny 

 

Urzędy Inspekcji Transportu Drogowego udzielają telefonicznej informacji m.in. z zakresu czasu pracy, zabezpieczania ładunków i zasad wykonywania przewozów w dni robocze, w godz. 9.00-15.00. 

Poniżej aktualna w dniu dziejszym lista dyżurujących Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego.Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Copyright @ Wszelkie prawa zastrzeżone
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu