Baner - Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
bip


Strona Główna  >>  Działania


NIELEGALNY WWÓZ ODPADÓW

7 września 2017 r. na terenie powiatu lubińskiego inspektorzy z Oddziału w Legnicy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu wraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie oraz inspektorami z Delegatury w Legnicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu, dokonali kontroli trzech 40 tonowych zespołów pojazdów, którymi przewożono odpady z Niemiec do Polski.

NIELEGALNY WWÓZ ODPADÓW

Zgodnie z okazanymi dokumentami przewozowymi pojazdami powinny być przewożone posegregowane odpady przeznaczone do recyclingu. W wyniku kontroli ładowni stwierdzono, że przewożono odpady inne, niż zadeklarowane.

NIELEGALNY WWÓZ ODPADÓW

Zamiast deklarowanych tworzyw sztucznych i gumy, przeznaczonych do recyklingu, przewożono w dwóch przypadkach niedopuszczone do przemieszczania materiały zmieszane  z odpadami komunalnymi, a w kolejnym z odpadami stanowiącymi paliwo alternatywne. Łączna waga nielegalnie wwiezionych do naszego kraju odpadów przekraczała 71 ton.

NIELEGALNY WWÓZ ODPADÓW

W toku prowadzonych czynności zostały pobrane przez Inspekcję Ochrony Środowiska próbki do analizy, a o całej sprawie, ze względu na możliwość popełnienia przestępstwa, została poinformowana prokuratura.

NIELEGALNY WWÓZ ODPADÓW

Naczepy z odpadami zabezpieczono na parkingu strzeżonym, a wobec przewoźnika inspektorzy Transportu Drogowego wszczęli postępowania wyjaśniające.


2017-09-08

opublikowano przez:  Kaczmarz Mariusz
2017-09-08 12:47:03

INFORMACJE O MANDATACH Z FOTORADARÓW:

GŁÓWNY INSPEKTORAT TRANSPOTU DROGOWEGO
DELEGATURA POŁUDNIOWO-ZACHODNIA
UL. MIĘDZYLESKA 4
50-514 WROCŁAW
TEL. (22) 220 40 21

INTERESANCI PRZYJMOWANI
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH 9:00 - 14:00


Wojewódzki Inspektorat Transportu
Drogowego we Wrocławiu


ul. B. Krzywoustego 28
51-165 Wrocław

NIP:897-16-67-142
REGON: 932721175

e-mail: sekretariat@dolnyslask.witd.gov.pl
Dyżur Informacyjny 

 

Urzędy Inspekcji Transportu Drogowego udzielają telefonicznej informacji m.in. z zakresu czasu pracy, zabezpieczania ładunków i zasad wykonywania przewozów w dni robocze, w godz. 9.00-15.00. 

Poniżej aktualna w dniu dziejszym lista dyżurujących Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego.Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Copyright @ Wszelkie prawa zastrzeżone
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu