Baner - Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego
bip


Strona Główna  >>  Działania


W ŚWIĘTO PRACY NA ZAKAZIE

W ŚWIĘTO PRACY NA ZAKAZIE
W dniu 1 maja 2018 r. z Dolnośląscy Inspektorzy Transportu Drogowego realizowali czynności kontrole ukierunkowane na kierowców poruszających się pomimo obowiązywania w dniu 1 maja 2018 roku okresowego zakazu poruszania się pojazdów ciężarowych.

W jednym z przypadków zatrzymany do kontroli chorwacki kierowca tłumaczył się jazdą na zakazie tym, że ma zabukowany prom i musi dojechać był tego świadomy, że zakazy obowiązują pomimo tego zdecydował się na dalszą jazdę. To nie był jego jedyny problem, gdyż zanim dojechał do Polski naruszył wiele innych przepisów, w tym związanych z odpoczynkiem dziennym co kwalifikowało go do skierowania na parking w celu realizacji tego odpoczynku.

W ŚWIĘTO PRACY NA ZAKAZIE

W innym przypadku inspektorzy zatrzymali pojazd należący do polskiego przewoźnika.  Kierowca podczas kontroli wyjaśnił, że bardzo się spieszy, gdyż właśnie rodzina mu się powiększa. Podczas analizy pobranych danych cyfrowych z karty kierowcy i z tachografu cyfrowego zamontowanego w kontrolowanym pojeździe ustalono, że kierowca przed kontrolą przebył 134 km nie rejestrując na swojej karcie żadnego przejazdu. Następnie kierowca włożył swoją kartę do tachografu i pojechał do Niemiec na rozładunek. Gdy jego normatywny czas pracy zakończył się pracowity driver włożył do tachografu kartę innego kierowcy i właśnie na niej kontynuował dalszą jazdę. Po kontroli karta nienależąca do kontrolowanego została zatrzymana a kierowcy zwrócono uwagę, że teraz gdy się rodzina powiększyła musi bardziej dbać o swoje i innych bezpieczeństwo.

W ŚWIĘTO PRACY NA ZAKAZIE

Przy okazji inspektorzy przypominają, że zakazy obowiązują  w dniu 2 maja w godzinach od 18:00 do 22:00 oraz w dniu jutrzejszym tj. 3 maja od 8:00 do 22:00


2018-05-02

opublikowano przez:  Woźniak Daniel
2018-05-02 08:45:27

INFORMACJE O MANDATACH Z FOTORADARÓW:

GŁÓWNY INSPEKTORAT TRANSPOTU DROGOWEGO
DELEGATURA POŁUDNIOWO-ZACHODNIA
UL. MIĘDZYLESKA 4
50-514 WROCŁAW
TEL. (22) 220 40 21

INTERESANCI PRZYJMOWANI
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH 9:00 - 14:00


Wojewódzki Inspektorat Transportu
Drogowego we Wrocławiu


ul. B. Krzywoustego 28
51-165 Wrocław

NIP:897-16-67-142
REGON: 932721175

e-mail: sekretariat@dolnyslask.witd.gov.pl
Dyżur Informacyjny

 

Urzędy Inspekcji Transportu Drogowego udzielają telefonicznej informacji m.in. z zakresu czasu pracy, zabezpieczania ładunków i zasad wykonywania przewozów w dni robocze, w godz. 9.00-15.00. 

Poniżej aktualna w dniu dziejszym lista dyżurujących Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego.


Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Copyright @ Wszelkie prawa zastrzeżone
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu