Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Przewozy na liniach regularnych pod kontrolą dolnośląskiej ITD

  Miejsce kontroli - Bielawa gmina Długołęka
  Aż trzy z sześciu opon w które wyposażony był autobus regularnej komunikacji podmiejskiej były w stanie zagrażającym bezpieczeństwu. To wynik kontroli przeprowadzonej przez dolnośląskich inspektorów transportu drogowego. W następstwie inspekcji wadliwe opony zostały wymienione na miejscu kontroli przez serwis mobilny przewoźnika.
  Data publikacji: 24-06-2024 13:09
 • Inspektorzy na miejscu wypadku

  Brak opisu obrazka
  Inspektorzy z dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego wezwani do wypadku drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego, który śmiertelnie potrącił pieszą na drodze wojewódzkiej 340.
  Data publikacji: 21-06-2024 11:52
 • Przewozy taxi pod kontrolą wrocławskiej ITD

  Pojazd Inspekcji Transportu Drogowego przy postoju TAXI na którym odbywała się kontrola
  Dolnośląscy inspektorzy transportu drogowego przeprowadzili kontrolę taksówek w centrum Wrocławia. W wyniku działań ujawnili przewozy wykonywane niezgodnie z warunkami określonymi w ustawie o transporcie drogowym.
  Data publikacji: 20-06-2024 11:30
 • Inspektorzy reagują na wnioski społeczeństwa

  Brak opisu obrazka
  Skuteczna interwencja dolnośląskich inspektorów transportu drogowego z wykorzystaniem pojazdu nieoznakowanego.  Nie stosowanie się do znaków tonażowych zakończyło się dla kierujących pojazdami ciężarowym wysokimi mandatami karnymi.
  Data publikacji: 14-06-2024 18:32
 • Wyprzedzali mimo zakazu

  wyprzedzające się pojazdy ciężarowe
  29 skontrolowanych pojazdów ciężarowych w tym 14, których kierowcy na autostradzie A4 wyprzedzali mimo obowiązującego zakazu, zatrzymali do kontroli inspektorzy  dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariusze Policji. W trakcie kilkugodzinnych działań stwierdzili również kilka innych wykroczeń i naruszeń przepisów transportowych.
  Data publikacji: 14-06-2024 17:50
 • Komunikat Inspekcji Transportu Drogowego - Zbiorniki paliwa w ciężarówkach

  Brak opisu obrazka
  Inspekcja Transportu Drogowego przypomina, że pojemność całkowita stałych zbiorników paliwa w pojeździe lub zespole pojazdów nie powinna przekraczać 1500 litrów, z uwzględnieniem, że pojemność zbiornika zamocowanego na przyczepie nie powinna przekraczać 500 litrów.
  Data publikacji: 06-06-2024 09:29
 • Piknik Bezpieczeństwa

  dzieci oglądają wagę do ważenia pojazdów
  Kolejny Piknik bezpieczeństwa w którym uczestniczyła Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego był okazją do propagowania wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym wśród dzieci szkolnych.
  Data publikacji: 24-05-2024 14:46
 • Dwa z czterech skontrolowanych autobusów nie nadawały się do dalszej jazdy

  Kolejny autobus z usterkami technicznymi
  Wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawne oświetlenie oraz brak wymaganych dokumentów, to niektóre z ujawnionych nieprawidłowości przez inspektorów z Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego, w ramach realizacji wniosku o kontrole autobusów.
  Data publikacji: 17-05-2024 14:06
 • Wspólne kontrolne dolnośląskich inspektorów transportu drogowego i delegatury południowo zachodniej GITD na A4

  Brak opisu obrazka
  Dwa niesprawne pojazdy ciężarowe z licznymi usterkami technicznymi należące do przewoźników ukraińskich  wyeliminowali z ruchu inspektorzy dolnośląskiej ITD. W jednym z przypadków inspektorzy Biura Kontroli Opłat Elektronicznych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego ujawnili również, że  przedsiębiorca nie wniósł wymaganej opłaty za przejazd odcinkiem płatnym.
  Data publikacji: 26-04-2024 14:26
 • Prowadził ciężarówkę w stanie po spożyciu alkoholu

  ojazd Inspekcji Transportu Drogowego i zatrzmana do kontroli czeska ciężarówka
  0,69 promila alkoholu „wydmuchał” białoruski kierowca czeskiej ciężarówki, którego zatrzymali do kontroli inspektorzy z Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwego kierowcę przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.
  Data publikacji: 26-04-2024 13:59