Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

O BEZPIECZEŃSTWIE NAJMŁODSZYCH NA FERIACH ZIMOWYCH

W dniach od 16 stycznia 2023 r. do 26 lutego 2023 r. trwają ferie zimowe. W tym czasie inspektorzy z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzą kontrole drogowe autokarów, którymi w podróż wyruszyli najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego. W ten sposób inspektorzy dbają o bezpieczeństwo dzieci na drogach, ale nie tylko.

7 lutego 2023 r. inspektor z legnickiego Oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego i funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jaworze oraz Szkoły Podstawowej w Snowidzy. W pierwszym spotkaniu brały udział dzieci z klas szóstych szkoły w Jaworze, później dzieci z klas 0-4 w Snowidzy.  

W czasie spotkania przedstawiono najmłodszym zasady zachowania pieszych na drodze, w tym zasady: korzystania z chodnika i jezdni, zasady przechodzenia przez jezdnię, korzystania z przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej. Omówiono kwestie zachowania się podczas ferii zimowych. Aby zabawy na śniegu i lodzie przebiegły bezpiecznie i szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które zostały dzieciom przypomniane.

Podczas spotkania zaprezentowano filmy edukacyjne poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym, a także przedstawiono zasady prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach np.: zgubienia się, zasłabnięcia najbliższych, pożaru lub wypadku drogowego.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe.