Poważne usterki podczas kontroli z wykorzystaniem mobilnej jednostki diagnostycznej na A4
W poniedziałek (11 maja) na 156 kilometrze autostrady A4 inspektorzy z wrocławskiego oddziału dolnośląskiej ITD skontrolowali ciężarówkę polskiego przewoźnika, transportującą wyroby stalowe z Krakowa do Jawora. Badanie na mobilnej stacji diagnostycznej wykazało liczne wady techniczne, w tym dwie usterki zakwalifikowane jako niebezpieczne: pęknięty stabilizator przedni oraz wycieki oleju. Dodatkowo stwierdzono uszkodzenie szyby czołowej, niesprawne oświetlenie oraz błędne oznakowanie pojazdu długiego i ciężkiego. W efekcie funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny i zakazali dalszej jazdy do czasu naprawy najpoważniejszych awarii. Kierowca otrzymał mandat, a wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem wszczęto postępowanie administracyjne.
Poważne usterki podczas kontroli z wykorzystaniem mobilnej jednostki diagnostycznej na A4