Niesprawny autobus miał wieźć przedszkolaki
W poniedziałek rano (1 czerwca), na ulicy Błotnej we Wrocławiu inspektorzy z wrocławskiego oddziału dolnośląskiej ITD dokonali kontroli autobusu, którym dzieci miały jechać na wycieczkę. Czujność nauczycieli okazała się w pełni uzasadniona, ponieważ inspektorzy zakazali dalszej jazdy z powodu niebezpiecznej usterki świateł. W kontrolowany autobusie błędnie były rozmieszczone tablice informujące o przewozie dzieci i młodzieży. Oznaczenia te były słabo widoczne dla innych kierowców. Na pochwałę zasługuje jednak postawa przewoźnika. Firma transportowa zareagowała na uwagi inspektorów i sprawnie usunęła wszystkie usterki na miejscu kontroli. Dzięki temu autobus został oficjalnie dopuszczony do ruchu, a przedszkolaki – choć z lekkim opóźnieniem – bezpiecznie wyruszyły w podróż.
Niesprawny autobus miał wieźć przedszkolaki