Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

KOLEJNE KONTROLE NA A4

Dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego po raz kolejny przeprowadzili wzmożone kontrole na autostradzie A4. Zatrzymano kierowców nie stosujących się do znaku B-26 – „zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe".

17 listopada (środa), inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu przeprowadzili kolejne działania kontrolne po obu stronach dolnośląskiego odcinka autostrady A4 (od zjazdu na Kąty Wrocławskie do zjazdu na Strzegom). W trakcie działań sprawdzano przede wszystkim czy kierujący pojazdami ciężarowymi stosują się do obowiązującego tam zakazu wyprzedzania. Za niestosowanie się do zakazu, konsekwencje poniosło 16 kierowców.

W trakcie kontroli, inspektorzy ujawnili również naruszenia związane z nieprzestrzeganiem norm czasu prowadzenia pojazdu, obowiązkowych przerw i odpoczynków za co wszczęli postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy.

Czterech kierowców otrzymało dodatkowo mandaty za naruszenia przepisów dotyczących czasu prowadzenia pojazdu, obowiązkowych przerw i odpoczynku, przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz za niezabezpieczony ładunek.